Home
Message Board
Community
Club Info
Member's Rigs
OOOPS!!
Race Page
Photo Album
Articles
Fuel Prices
e-mail me

Class 1 (Four and Six Cylinder)
First Place:

First Place: Davey Koper of Marthasville made a run of 93'9" in 15.188 seconds.

Second Place: Gary Stock of Warrenton made a run of 93'4" in 14.277 seconds.

Third Place: Brian Elbert of Villa Ridge made a run of 34'6" in 5.470 seconds

Fourth Place: Tgrel Moorman of Wright City made a run of 34'3" in 4.463 seconds.


Class 2 (Stock up to 44)
First Place:

First Place: Dale Hawkins of O'Fallon, MO made a run of 106' in 9.910 seconds.

Second Place: Steve Plowman of Foly made a run of 101'4" in 8.979 seconds.

Third Place: Ricky Grus of St. Clair made a run of 95'11" in 8.040 seconds

Fourth Place: Steve Killmade of Wright City made a run of 95'10" in 17.641 seconds.


Class 3 (Super Stock up to 40)
First Place:

First Place: Mitch Branson of Linn made a run of 119'7" in 9.507 seconds.

Second Place: David Bakameyer of Treloar made a run of 116'6" in 7.980 seconds.

Third Place: Justin Peters of Linn made a run of 114'6" in 7.570 seconds

Fourth Place: Boe Valley of Belle made a run of 114' in 8.147 seconds.


Class 4 (Super Stock up to 40)
First Place:

First Place: Tim Huellinghoff of Washington made a full pass in 5.55 seconds.

Second Place: Jeff Lierman of Marthasville made a full pass in 5.99 seconds.

Third Place: Brian Welge of New Melle made a full pass in 6.21 seconds

Fourth Place: Shawn Lause of Washington made a full pass


Class 5 (Open Super Modified)
First Place:

First Place: Marty Suntimer of St. Peters made a full pass in 3.05 seconds.

First Place: James Woolman of Mansfield made a full pass in 3.05 seconds.

Third Place: Tim Huellinghoff of Washington made a full pass in 3.48 seconds.

Fourth Place: James Wisdom of Hanibal made a full pass in 3.67 seconds.


Class 6 (Stock up to 33)
First Place:

First Place: Rod Weber of Leslie made a run of 61' in 8.23 seconds.

Second Place: T.J. Bridges of Marthasville made a run of 59'11" in 11.33 seconds.

Third Place: Heather Schoppenhorst of Marthasville made a run of 56'8" in 8.68 seconds.

Fourth Place: Ryan Spindler of Marthasville made a run of 53'5" in 9.98 seconds.


Class 7 (Womens Hot Street up to 36.5)
First Place:

First Place: Rachel Lympus of Wentzville made a run of 99'1" in 12.63 seconds driving an unnamed Chevy Pickup.

Second Place: Rachel Lympus of Wentzville made a run of 97'5" in 9.10 seconds driving "Pro Farm".

Third Place: Jamie Schamma of Wentzville made a run of 84'9" in 13.58 seconds.

Fourth Place: Nicole Summers of Marthasville made a run of 79'10" in 16.42 seconds.


Class 8 (Pro Stock up to 50)
First Place:

First Place: Marty Suntimer of St. Peters made a full pass in 3.26 seconds.

Second Place: James Wisdom of Hannibal made a full pass in 3.92 seconds.

Third Place: Tim Huellinghoff of Washington made a full pass in 4.52 seconds.

Fourth Place: Daniel Akers of St. Clair made a run of 98'1" in 13.40 seconds.


Class 9 (Hot Street up to 36.5)
First Place:

First Place: Tory "I Hate Fords" Moorman of Wright City made a run of 104'7" in 10.51 seconds.

Second Place: Scott Grahm of Leslie made a run of 104'2" in 12.59 seconds.

Third Place: Kyle Lympus of Wentzville made a run of 103'8" in 11.80 seconds.

Fourth Place: John Knop III of St. Peters made a run of 101' in 13.37 seconds.


Class 10 (Women's Super Modified)
First Place:

First Place: Sarah Hampton of Defiance made a run of 108'2" in 9.87 seconds.

Second Place: Tonya Hawkins of O'Fallon, MO made a run of 106'2" in 17.37 seconds.

Third Place: Lana Stewart of St. Charles made a run of 98'10" in 16.01 seconds.

Fourth Place: Diane Bizzle of Hawk Point made a run of 82'10" in 7.68 seconds.





|Home| |Message Board| |Community| |Club Info| |Member's Rigs| |OOOPS!!| |Race Page| |Photo Album| |Articles| |Fuel Prices|